top of page

REFERENCE

Iva Hlaváčová

Za Martinou mě přivedlo to, že jsem si nechala velmi blízkým člověkem niterně ublížit, bolelo mě to moc a vlastně jsem potřebovala hlavně pohlazení, obejmutí a slyšet něco hezkého, že to zase přebolí a bude dobře. A všechno to tak bylo. Martina mě tou nejjemnější masáží, kterou jsem kdy zažila, naprosto uvolnila. Všechnu tu křeč v těle a i na duši jsem v tu chvíli již necítila. Cítila jsem se jakoby položená do té nejjemnější vlny, kolébána v prachovém peří, naprosto pochopena, v bezpečí, klidu, tichu a myslím, že jsem na chvíli i usnula, tak moc mi bylo dobře. Nebylo to však žádné lítání mimo realitu, vše bylo tak jak je, s tím niterním zraněním, ale již jsem na to nebyla sama. I to, že jsem se mohla vypovídat, jako ženská ženské mi moc pomohlo. Děkuji Martino za tuto zkušenost, ona to nebyla ve své podstatě ani masáž, ale jemné doteky přesně tam, kde to bolelo. Pomohla mi tato místa pohladit, byl to jeden z veledůležitých momentů celého tohoto jednoho příběhu a důležité pro mě bylo i to, že jsem dovolila sama sobě, aby mi ty bolesti někdo pomohl léčit. Děkuji Ti.

''Masáž od Martinky zjemnil a zvedomil každý centimeter môjho těla. po veľmi dlhej dobe som sa cítila ako dieťa v maminom náručí, v čistej dôvere odovzdaná procesu hyčkania. Je to nádherný, liečivý moment pre tělo aj myseľ, kedy môžete len byť a prijímať podporu života, presně tak, ako to potrebujete vy."

Bibiana Švarcová

,,Její ruce jsou zázrak. Dokáži se napojit na vás. Procítíte každou buňku ve vašem těle a také hluboké propojení se sebou.

Dokáže vám uvolnit nejen tělo, ale také mysl a odevzdat se tam, kde si to jen dovolíte. V jednu chvíli jsem měla oheň v těle, který střídal chlad, chvílemi radost a pocit štěstí. Při masáži jsem měla pocit, jakoby mně hladily ruce mojí maminky.''

Monika Šípová

Byla jsem u Martinky na intuitivní masáži a semináři Vědomý dotek. Obojí se nedá popsat slovy. Mám pocit, že slova by to vůbec nevystihla, možná i degradovala. Obojí byl neskutečný a velmi přínosný zážitek pro pochopení sama sebe, což se mi v životě téměř okamžitě ,,zúročilo,, a cítím se, že konečně žiji svůj sen. Intuitivní  masáž masáž vědomým dotekem, bych já osobně mohla srovnat s pobytem ve tmě akorát trošku zrychleně, ale vůbec to tomu neubírá na prožitku. Seminář věomé doteky byl rovněž úžasný! Poznala jsem tam některé lidi tak, jak je neznám včetně sebe. Je to o sebepřijetí se vším všudy. Pod Martinčinou ,,taktovkou,, je to naprosto - opravdu neexistuje slovo, které by tu dokonalost vystihlo. I prostředí u Klementinky je plné důvěry, bezpečí a vynikajícího jídla. Děkuji z celého srdce, že jsem mohla být účastna!

Slávka Miková

"Miluji absolutní uvolnění a prostor, ve kterém se můžu rozpustit... Masáž od Marti mi umožnila přesně toto. Její dotek a kotva v těle vytváří bezpečný prostor pro zacítění sebe, uvnitřnění a naladění se na svůj vnitřní proud božství. Slova jsou málo, je potřeba to zažít..."

Michaela Parida

“Není to jen masáž, je to mlsáž, Martina je totiž mlsérka." :)

Jaroslav Dušek

Jana Aadharasi

V období, kdy cítím, že koně mě zvou blíž a blíž, se setkávám s Martinou. Na víkendu od ní cítím respektování tempa a naladění všech zúčastněných, volnost, otevřenost, napojení na mnohé z toho, co se odehrává. Je velmi přátelská, nemá snahu kohokoliv měnit, avšak podporuje stoupnutí si do své síly, jasnost, čitelnost. Je ochotná pomoci s čímkoliv, co člověk potřebuje. Sebepoznání skrze koně je nádherné, budete mít jedinečné zážitky s koňmi, což hluboce podpoří něco silného uvnitř vás. A jsem vděčná i za dynamiku ve skupině účastníků, příležitost učit se, příležitost soucitu, příležitost důvěry v rozmanitost... krásné, děkuju moc :-) 

"Bylo to waaaaw, každý si odnesl, pro to, co si měl přijít. Celé tři dny plynuly v přátelském důvěrném kruhu. Martinčina energie je naplňující, plynoucí důvěrná a je krásným průvodcem v tom najít své já a naučit se ho milovat přirozeně bez podmínek a v lásce. Děkuji za tuto možnost objevovat sebe samu a těším se na další cestu, ve které mě budeš Marti provázet. Kdo by se chtěl začít pečovat o sebe výživněji, jen se k tomu nemůže z jakéhokoliv důvodu dokopat, víkendový pobyt vám nabudí chuť k objevování sebe, ale ne proto, že by se to mělo, protože to sami chcete."

Eva Švecová

,,Martina je nespoutaný živel, který
na vás nenechá nit suchou. :D

Pomůže vám pochopit vlastní nastavení a vzorce skrze vědomou práci s koňmi.

Otevřenost, důvěra, vysoká míra empatie a schopnost udeřit hřebíček
na hlavičku. Děkuji za to, že JSI.“

Eliška Černá

Pro mně byl pobyt nádherný, silný a velmi přínosný. Ty jsi skvělá průvodkyně, otevřená, citlivá, srdečná, umíš vše podat srozumitelně, v lehkosti a s humorem. Umíš vidět a poukázat na silné stránky a taky citlivě navést na místa, které potřebují ošetřit. Díky Tobě a i dalším bytostem, jsem si uvědomila i svoje přesvědčení, které jsem ani netušila, že o sobě mám. A taky si mi dala praktické tipy, jak pracovat dál.

Už dlouho jsem toužila potkat se s koňmi, ale zároveň jsem cítila velký respekt a vlastně i strach. Díky Tvému citlivému přístupu byly setkání s koníky nádherné, byla jsem úplně klidná, naprosto v přítomnosti, jenom kůň a já. Byla jsem šťastná, že jsem překonala nejistotu a mohla  s koňmi být v těsné blízkosti, hladit je, cítit je. Daly mi pocit,  že jsem nádherná bytost, která za to stojí.

Byl to krásný víkend v nádherném prostředí, jídlo bylo výborné, jiné starosti jakoby neexistovaly, byli jsme jenom my a koně.

 

Velmi Ti chci ještě jednou poděkovat, dělej dál tuto práci, umíš to výborně.

S láskou Beata Janouskova

Iveta Spoustová podnikatelka

Kůň už sám o sobě je pro mě obrovská osobnost a již toto propojení a setkání se tváří v tvář je nádherný zážitek. Už jen to, že jsem překonala obavy a vstoupila a mohla si koně pohladit byla pro mě krásná forma terapie a zklidnění duše i mysli. S Martinkou jako průvodcem je to naprosto dokonalé a úžasné propojení, díky kterému si dokážete uvědomit své vlastní vnitřní nastavení, identifikovat vaše skryté vzorce, které vás brzdí v posunu vpřed. Byl to krásný zážitek v krásném prostředí, které samo o sobě vyvolává zklidnění mysli a užívání si přítomného okamžiku, všechny starosti a myšlenky jsou rázem pryč, zklidníte se a jen si užíváte přítomný okamžik, mohu jen doporučit.

Díky Martince jsme se synem prožili nádherné hodiny v malebné přírodě s překrásnými bytostmi (myšleno koně i Martinku). Martinka velmi láskyplně a vlídně provedla mého syna celým procesem kontaktu s koňmi, potažmo se sebou samým. Její empatie, trpělivost a schopnost vcítění pomohla i devítiletému chlapci vyjádřit své emoce a najít v sobě vnitřní sílu, o které zatím asi jen okrajově tušil. Z pohledu matky bylo překrásné sledovat, jak můj syn v bezpečném prostředí, které umí Martinka vytvořit, prošel tímto pro život velice důležitým procesem. Pevně věřím, že tento zážitek mu bude pomocníkem v jeho životě. Martinko, děkuji moc za to, co děláš....

Jana Gurná, Mudr, pediatra

"Od této terapie jsem vůbec nevěděla co čekat. V kontaktu s koňmi jsem téměř nikdy nebyla a také mě to k nim nějak zvlášť netáhlo. Ale byla jsem zvědavá jak můžu skrze koně dojít k sebepoznání. 

Terapie mi pomohla uvědomit si hluboce zakořeněné vzorce, které mě v životě ovlivňují. Odhalili jsme bloky, které mě omezují a o kterých jsem nevěděla. Skrze koně jsem zase o kousek více poznala sama sebe. Nahlédla jsem na části, které jsou mojí součástí a o kterých já nevěděla. Mohla jsem díky tomu vnímat jakou nádhernou bytostí jsem.

Martinka je opravdu skvělá průvodkyně. Moudrá, citlivá, lidská, srdečná. Dala mi odpovědi na spoustu mých otázek. Cítila jsem se s ní velmi dobře. Dělá nádhernou práci.”

Romana Běčáková

S láskou Iva Světlíková

,,Povídání po masáži mě přivedlo

k jejímu individuálním provázení, protože jsem vycítila Martinky opravdovost, otevřenost, upřimnost, vnitřní spolehlivost a pevnost.''

Při konzultaci jemně vede mou pozornost do mého nitra, Odkrývá a pomáhá mi pojmenovávat mé problémy a nabízí mi své vhledy, mnohdy pro mě objevné. Odcházím od ní uvolněná a lehčí o několik kilo zátěže. Jako bonus ji mohu zavolat v krizových momentech a poprosit si tak o podporu. Marti....jsem rada, že jsi.

Jsem moc ráda, že jsem Martinku poznala. Pro mě je to čistá bytost, plná lásky, která dokáže neuvěřitelným způsobem člověka posunout vpřed, a přitom s takovou naprostou lehkostí a jednoduchostí, najednou se dříve složité věci stávají jednoduššími.

Každá konzultace je pro mě pozitivním zážitkem a posunem vpřed. Vždy se po setkání cítím lépe, šťastnější a nejúžasnější na tom je to, že ten pocit nemizí, lépe se dokážu i s negativy kolem sebe vypořádat. 

Martinka je pro mě průvodkyně, mentor, ale i terapeut, během konzultací dokáže vždy najít to co mi pomůže k zamyšlení a posunu vpřed. Díky ní vnímám, jak je kolem nás tolik nádherných ,,maličkostí,, které ve mně probouzí úsměv na tváři a radost z bytí. 

Je to nádhera, když se člověk začne radovat s naprosto ,,běžných,, věcí maličkostí a vnímat tu nádheru kolem sebe a radovat se z ní.

Moc ti děkuji Martinko, že jsem díky tobě něco takového poznala, je to nádherná práce co děláš a prosím dělej to dál, to co děláš má velký smysl…

Iveta Spoustová podnikatelka

"Martinka je pre mňa človek s láskavou, citlivou a vnímavou dušou. Konzultácie s ní, mi momentálne poskytujú bezpečný priestor plný lásky a pochopenia. Tu sa konečne  začínam otvárať svojím pocitom a učím sa ich pomenovať. Skrz podporu, ktorú mi dáva, sa učím pracovať so sebou a začínam si uvedomovať, že v prvom rade JA som tá, na kom mi skutočne záleží. Prebúdza vo mne dôveru v seba, ktorú som roky zadupavala do zeme..”

Zuzka Jankovičová

"Posledních 6 let jsem se snažila se sebou něco dělat, protože moje vlastní zrcadlo mi nastavily děti a to byl kámen úrazu, kde vztahy byly a nebyly s tím, že já jsem vina, vůbec nic jsem nechápala, otevřela mi oči Martinka na první konzultaci, po které se mi velmi ulevilo. Potřebuji si ještě uvědomit hodně věcí, na kterých bych ráda pracovala a sama sebe více vnímala.

Mgr. Karolína Hrušková

Konzultace s Martinou trvala něco přes hodinu a velmi mi vyhovoval její aktivní přístup. Od začátku byla plně soustředěna na to, co říkám a i během této krátké doby byla schopna spojit několik linií mého sdělení do důležitých klíčových otázek.

Zvládla mi nabídnout i přímou techniku, jak se posunout vlastní praxí, což je u terapeuta na prvním sezení spíše vzácné.

Kombinovala krásnou jemnost v komunikaci s pevným uchopením konkrétních kroků ke zlepšení situace.

Bylo znát, že má bohatou zásobu účinných nástrojů, takže měla co nabídnout i člověku s vlastní intenzivní analytickou praxi. Cítila jsem porozumění, přijetí a probudila ve mně energii vykročit směrem ke svému potenciálu. Děkuji.

Věrka

Věra Ch. S.

Martinu znám mnoho let ale až teď s ní začínám nějak pracovat na této skupině vnitřního dítěte. Jsem úplný nováček a nemám žádné zkušenosti s tím co mě čeká. Jen vím že když jsem se cítil špatně z předchozího vztahu, objevila se Martina a s jejím pomocí jsem si uvědomil pár věcí, které mi pomohly. 

Lukáš L.

Masáže reference
koně skupina
koně individuální
konzultace reference
bottom of page