top of page
MD9A0134.jpg
Návrh bez názvu.png

Individuální provázení

Ukážu vám způsob, jak pracovat se svou myslí a emocemi.

Každý máme svá slepá místa a konzultace vám pomohou získat nadhled, uvidět více možností řešení vaší situace. Pamatuji si na dny těžkých depresí, kdy jsem nechtěla už žít, ztratila jsem smysl života a nevěděla kdo vlastně jsem. Člověk nemusí dojít do absolutního vyhoření, aby se naučil pracovat se sebou, pro momenty kdy nás emoce ovládají a nevidíme cestu ven.

Jak pracuji?

Technikou VNITŘNÍ DÍTĚ, jedná se o práci s různými emocionálními prožitky, které jsme prožili jako děti a má zásadní vliv na náš dospělý život. Pracuji s přepisováním prožitků v nervové soustavě. Spousta lidí mluví o uzdravení vnitřního dítěte, avšak tady v Česku jsem nepoznala nikoho, kdo by provázel tak do hloubky, jako jsem to prožívala já v zahraničí, kde započala má hlubinná cesta z traumatu do radosti ze života. Přístup je velice individuální, ale v něčem přeci stejný. Všichni jsme byli otevřené, autentické děti, které na té cestě životem více uvěřilo v utrpení a než v lásku a radost. Naši rodiče dělali to nejlepší a není to o tom vinit z toho někoho, také je to nikdo nenaučil. Ale můžete změnit svůj život, tím, že se rozhodnete prolomit ty vzorce, které žili vaši rodiče a osvobodit tak svůj život. Tato technika mi zachránila život a to doslova. 

Trauma v mém případě započalo ještě předtím tragickým prožitkem. Neznala jsem svou hodnotu, trpěla pocity samoty, že mě nikdo nerozumí, neslyší, nevidí. Nebyl čas, nestíhalo se, bylo málo peněz, byl to stres a mnoho jiného. Náše příprava na život započala už v prenatálním období, kdy jsme vnímali a ztotožňovali jsme se s pocity maminky v bříšku. 

Naše logika se vytvářela do našich 7 let života a tak do té doby, vše co jsme se naučili, jsme přijali jako jediný model na život, který jsme poznali. Až v pozdějším věku, kdy jsme začali vnímat více variant jsme začali procitat, že jsou i jiné možnosti, jak život žít a tak mnozí z nás začali mít velký problém s rodiči. Většina lidí tvrdí, že jim odpustili, že jsou smíření a už nic od rodičů neočekávají. Ano to je naše dospělé já. Jenže naše mladší JÁ-vnitřní dítě utrpělo mnoho nepatrných ran i traumat, které jsme vytěsnili, ale přesto všechno nám nevědomky ovládají náš dospělý život. 

Příklady jak naše původní nastavení ovlivňuje náš dospělý život:

1. Marek, 39 let, měl v dětství doma těžké situace, kdy jeho táta často na něj křičel a trestal ho zákazama a občas i fyzicky, když udělá chybu. V dospělosti Marek prožívá opakovaný strach, že není dost dobrý. Cítí se nejistý a když touží po přátelích, ale nedokáže si moc přátel najít a když už nějaké má, je pro něj těžké otevřít se jim.

2. Eva, 60 let, má starší sestru, která byla v dětství oblíbenější a uznávanější v dětství než ona. Eva si dodnes často myslí, že nikdy nebude dost dobrá jako její sestra. Má problém udržet si dlouhodobě partnerské vztahy, protože si vynucuje uznání, ocenění a další emocionální potřeby od partnerů a ti ji většinou opustí, protože je to na ně moc. 

 

3. Petr, 34 let, měl v dětství mamku, která neprojevovala emoce a když Petr projevoval jakékoli emoce, ihned odváděla jeho pozornost k jídlu nebo nějakým zajímavostem, protože si nevěděla s emocemi rady. Petr v dospělosti má problém otevřít se emocionálně ve vztazích partnerských i přátelských. Vše v sobě potlačuje, protože má obrovský strach, že ho druzí opustí, když bude projevovat emoce.

Co je vnitřní dítě?

Je to božské já, vyšší já, to které je tou nejdokonalejší verzí vás samotných - vaše nejautentičtější JÁ. Tato část nás, která s námi komunikuje skrze pocity.

 

Jsou to momenty kdy cítíte radost, kreativitu, tvořivost, sounáležitost, přátelství, přijetí, lásku a pak je tady zdravý strach, takový díky kterému se rozhlédnete než přejdete přes ulici, zdravý stud, zdravý hněv, pevné hranice, respekt a být respektován. To je v krátkosti popis našeho přirozeně zdravého vnitřního dítěte.

Toto nádherné dítě v nás utrpělo emocionální rány, které se projevují tak, že můžete mít strach zkoušet nové věci, cítít se opuštěné, smutně, pro nikoho nedůležitě a nezajímavě, můžete mít pocit, že nejde dost dobří a tíživý pocit viny a hlubokých křivd. Každý toužíme být přirozeně součástí společenského života. A když se otevřete svým skutečným pocitům, změní to váš život k lepšímu - harmoničtějšímu životu.

Jak uzdravit vnitřní dítě v nás?

Naučit se rozpoznávat, vnímat své emocionální potřeby a náležitě se umět emocionálně vyživovat. Opustit čekání na to až nás někdo zachrání a v trpělivosti se učit být dospělým jedincem neboli rodičem sebe sama a doprovodit naše  uvíznuté emocionální dítě v nás do dospělosti. Vytvořit se sebou tak pevný vztah, že ikdyby vás opustil poslední člověk na planetě, budete se cítit šťastní a naplnění sami sebou. Všichni ostatní jsou v našem životě bonus.

 

 Pokud jste vyrůstali v disfunkčně emocionálním prostředí a možná ještě teď v něm setrváváte, je potřeba žít svůj život a přestat čekat až se druzí probudí. To neznamená, že je musíte opustit, ale nedovolíte, aby překračovali vaše hranice, nerespektovali vás a neubližovali. 

 

Tato práce je hluboká, může vést skrze údolí bolesti, ale ta bolest, když se ji naučíte opečovávat a přestanete se jí bát, bolest se zahojí. Kdybych tím neprošla, neměla bych odvahu to tvrdit. 

Příklady zraněného
vnitřního dítěte:

 • Vaši rodiče neprojevovali emoce - naučili jste se je potlačovat a můžete mít problém pojmenovat a vyjadřovat je

 • Byli jste odmítáni, trestáni jako malí když jste projevovali vztek nebo nesouhlas a tak můžete mít potíže říct NE a řeknete ANO ikdyž chcete říct druhému NE

 • Nikdo vás nenaučil, jak konstruktivně řešit konflikty a tak nemáte rádi konfliktní situace, nevíte jak je řešit a můžete mít strach postavit se za sebe, protože by vás druhý mohl třeba opustit nebo ponížit.

 • Neměli jste dostatek péče a pozornosti - můžete mít pocit nedostatečnosti, cítit se sami a nedůležití.

 • Sebekritika, snižování sebe před druhými, neznalost své hodnoty - mohlo vám chybět ocenění a uznání vašich kvalit a hodnot

 • Nedostatek lásky, pocity ztracenosti, stagnace, nevíte kdo jste...

Mohla bych uvádět mnoho příkladů, avšak toty řešíme s klienty nejčastěji.

Toto video vám dá více odpovědí pro práci, kterou poskytuji na individuální setkání

Zapněte si zvuk :-)

Užívat si přírody

Co vám provázení dá:

 • Důvěru v sebe, sebejistotu a sebeuvědomění.

 • Vnitřní klid, svobodu a naplnění.

 • Vybudování pevných a zdravých základů v sobě, o které se budete moct opřít ať se děje ve vašem životě cokoli.

 • Resetování mentálních a emocionálních bloků.

 • Vybudování láskyplnějšího vztahu k sobě .

 • Pevnou podporu a Způsob a techniky, které si odnesete do života.

Užívat si přírody
Ondrej_Pavlacik_fotograf_designu_architektury_projetk_ART-30.jpg

Co můžete čekat ode mě:

 • Důvěryhodný prostor, cokoli se rozhodnete sdílet, zůstává v mém srdci a nikam dál to nejde.

 • Přijímám vás takové jací jste protože takoví jací jste to jste vy. S radostí i bolestí kterou v sobě máte, nemohli jste za to.

 • Mou plnou pozornost, pochopení, citlivé provázení a předání učení, jak podporovat sebe sama

 • Trpělivost a jemnost, práce na sobě není o rychlosti ale kvalitě a jemnosti

 • Zpětnou vazbu, příjemně překvapující a také může být i nepříjemná, ale za to vám může pomoci uvidět pravdu.

 • Praktické tipy, podporu a motivaci.

 • Předám vám to nejlepší ze sebe, svých osobních zkušeností, účinných metod a technik.

Návrh bez názvu-2.png

Co nečekat

 • Že váš život zůstane stejný.

 • Váš úspěch nebude bez práce, stáváte se tím co praktikujete.

 • Že vás zachráním - to nemůžu vzala bych vám tím vaši sílu!!!!

 • Že bude vše jen o pozitivitě. Dosáhnout vnitřní svobody vede i přes prožívání a pouštění bolesti, které jste v sobě dost možná potlačili.

Co nabízím

71389014_10215469010263693_6709394869527248896_n.jpg

Tam kde končí strach začíná skutečný život.

Osho

“Martinčina energie je naplňující, plynoucí důvěrná a je krásným průvodcem v tom najít své já a naučit se ho milovat přirozeně bez podmínek a v lásce. "

Eva Švecová

happy-family.jpg
 • Jak setkání probíhá?
  Čeká vás setkání, které by se dalo nejlépe popsat jako terapie, provázení nebo koučink – vše dle toho, co budete zrovna individuálně nebo ve skupině potřebovat. Na začátku se blíže seznámíte s koňmi z bezpečné vzdálenosti. Probereme základní pravidla bezpečnosti a popovídáme si o tom, co vás vedlo k Sebepoznání skrze koně a jaký máte záměr. Následně si vybereme témata, která chcete řešit. A já vás krok za krokem provedu celým setkáním. Hlavním cílem setkání je prožitek v přítomném okamžiku – poznání toho, co je třeba udělat a jak na to. Může to být například o nalezení síly a prosazení se. Nebo o tom, jak zvládnout své emoce a nenechat se jimi pohltit. Jak rozpohybovat svůj život ze stagnace či pomoct mysli moc nepřemýšlet, ale víc se utišit. Jak překonat strach nebo uvidět vlastní hodnotu. Témat je spousta, ale u všech hledáme jednoduché řešení - umět prožívat život teď a tady se vším co přináší a najít východisko. Celé setkání zakončíme reflexí toho, co se odehrálo. Můžete přijít jednou, nebo víckrát na další setkání pro hlubší osobní rozvoj a životní posun.
 • Mám respekt z koní, budu v bezpečí?
  Chápu vaše obavy a je naprosto přirozené mít respekt před tak silnými zvířaty jako jsou koně. Chci vás však ujistit, že dostanete veškerý potřebný čas a prostor k tomu, abyste si na koně zvykl/a a postupně překonal/a svůj strach. Přistupuji k tomu velmi citlivě a bez jakéhokoli nátlaku. Vaše pohodlí a pocit bezpečí je pro mě prioritou. Jste zde v dobrých rukou a společně najdeme tempo, které vám bude vyhovovat.
 • Nemám s koňmi zkušenosti, ale láká mně to k nim.
  Ráda bych vás ujistila, že naše setkání jsou navržena tak, aby byla přístupná i pro úplné začátečníky. Nemít zkušenosti může být dokonce výhodou, protože přicházíte s otevřenou myslí a bez předchozích předsudků. Během našeho setkání vám poskytnu veškeré potřebné informace, návod a podporu, abyste se cítili pohodlně a bezpečně. Sebepoznání skrze koně je určena pro každého, bez ohledu na předchozí zkušenosti. Těším se na naše setkání! 🌟😊
 • Skupinové nebo individuální setkání?
  Obohacení ve skupině: Různorodost pohledů: 🌍 Ve skupině se setkáte s různými životními příběhy, zkušenostmi a perspektivami, což vám může pomoci vidět vaše vlastní výzvy v širším kontextu. Hlouběji pochopit společné lidské zkušenosti: ❤️ Poznáte, že mnoho výzev či problémů, kterým čelíte, je univerzálních. Toto sdílení může působit uklidňujícím a sjednocujícím způsobem. Inspirace od druhých: 💡 Skrze úspěchy a lekce druhých se můžete inspirovat k novým přístupům ve svém vlastním životě. Obohacení na individuálním setkání: Hloubková péče: 🔍 Zaměření pouze na vás a vaše potřeby umožní důkladnější a detailnější práci na konkrétních problémech nebo tématů. Osobní prostředí: 🌟 Individuální setkání nabízí bezpečné prostředí, kde můžete být zcela upřímní a otevření, aniž byste se cítili odsuzováni. Flexibilita přístupu: ⚙️ Práce může být plně přizpůsobena vašim specifickým potřebám a rychlosti, což umožňuje hlubší a cílenější sebepoznání.
 • Jak můžu poznat sebe skrze koně?
  Kůň je zrcadlem naší duše a skrze něj se můžeme dozvědět mnoho o sobě samém. Při interakci s koňmi se člověk setkává s povrchními až nejhlubšími vrstvami svého já, které si možná ani neuvědomuje. Kůň dokáže reagovat na naše podvědomé signály, myšlenky, energii kterou vyzařujeme a díky tomu nám doručí do vědomí odhalení skrytých strachů, nejistot, pochybností, nedůvěry v sebe a další a také naopak objevování našich silných stránek. Při práci s koňmi si můžete uvědomit, jak komunikujete s okolím, jak reagujete v neznámých situacích nebo jak se vyrovnáváte s překážkami. Prostřednictvím koně můžete také rozpoznat své automatické reakce, myšlenky a návyky, které vás mohou v životě brzdit. Díky tomuto zvířecímu průvodci si člověk může uvědomit, kde má rezervy a co naopak tvoří jeho vnitřní sílu. Setkání s koňmi je také cestou k hlubokému propojení se svým tělem. Učíte se naslouchat jeho signálům a vnímat vlastní pocity a potřeby. Je to cesta k sebepřijetí, k pochopení své jedinečnosti a k nalezení svého místa ve světě. Kůň je mostem k sobě samému, ke svým snům a touhám. A přes něj se můžete dozvědět více o svém skrytém potenciálu a o tom, jak žít život naplno a v harmonii sám se sebou. Na individuálním či skupinovém setkání přizpůsobuji účinné techniky dle vašich potřeb. Vaše cesta sebepoznání je jedinečná, a proto je mé vedení flexibilní a citlivé k tomu, co právě potřebujete.
 • Je setkání vhodné pro děti?
  Sebepoznání skrze koně jsou vhodná pro děti od 8 let výše. V tomto věku jsou děti již schopny lépe chápat a zapojit se do aktivit a diskusí, které během sebepoznávání nabízím. Pro děti má setkání s koňmi mnoho pozitivních aspektů, nejenže pomáhá v jejich osobním růstu a rozvoji sebevědomí, ale také může posilnit vztah mezi rodičem a dítětem. Přivedením svého dítěte můžete společně pracovat na lepší komunikaci a hlubším porozumění v rámci vašeho vztahu. Je to krásná příležitost pro oba, aby jste společně zažili tuto jedinečnou zkušenost a posílili vaše pouto. 🐴❤️😊👩‍👧‍👦 Na individuálním setkání nebo rodinném pobytu je cena pro děti do 18 let slevněna. Na skupinovém setkání, je cena za dítě neměnná, z důvodů vysokých nákladů, skupinové setkání doporučuji pro děti od 15 let, ale je to velice individuální. Dejte na svůj pocit a počítejte s tím, že některé aktivity děti nemusí bavit, mě ani kolektivu to nikdy nevadilo. Pokud se potřebujete poradit kontaktujte mě na jsem@martinaprazakova.cz
 • Storno podmínky k pobytu Sebepoznání skrze koně
  V případě, že se rozhodnete zrušit svou rezervaci v krátkém časovém předstihu před plánovaným termínem setkání, nárok na vrácení již zaplacené částky nebude akceptován. Toto opatření je zavedeno z důvodu krytí nákladů, které vznikají při přípravě a rezervaci ubytování, jídla a lektorného. Pokud rušíte svou účast méně než 30 dní před plánovaným datem setkání, účtuji 100% ceny pobytu. Pokud rušíte svou účast více než 30 dní před plánovaným datem setkání, vracím 100% ceny pobytu. V případě, že pobyt bude z případných důvodů zrušen z mé strany vracím 100% ceny pobytu. Děkuji za pochopení a respektování těchto podmínek, které mi umožňují poskytovat kvalitní služby. Pokud nemůžete z osobních důvodů přijet, můžete nabídnou pobyt vašim přátelům či mě kontaktovat a mohu propagovat uvolněné místo na pobytu. Avšak není to zárukou, jen přátelským gestem z mé strany.
bottom of page